Jak przygotować się do długiej podróży?

busy z dolnośląskiego do Niemiec

Przy pierwszej i od razu długiej podróży autobusem lub busem za granicę możliwe jest odczuwanie pewnego rodzaju obaw, a być może i stresu. To zrozumiałe. Przy tego typu wyprawach trzeba pamiętać o wielu rzeczach, o których nigdy wcześniej nie przyszło nam pomyśleć. Dlatego w dzisiejszym artykule przedstawione zostaną rzeczy niezbędne do tego, aby transport busem z dolnośląskiego do Niemiec lub innego województwa odbył się bezstresowo. Dzięki tym wskazówkom można jechać spokojnie. No to w drogę!

Rzeczy, bez których ani rusz

Pierwszy i najważniejszy punkt – lista. W danym momencie pamięta się wiele, ale gdy przychodzi co do czego, pamięć potrafi zawieść. A na zapomnienie kluczowych rzeczy na wyjazd nie można sobie pozwolić. Na takiej liście powinna znajdować się przede wszystkim gotówka w walucie kraju, do którego się jedzie, podstawowe leki przeciwbólowe, a także kieszonkowy słownik. Może okazać się przydatny osobom, które nie będą posiadały dostępu do Internetu podczas podróży

Transport osób do Niemiec z Wrocławia oraz innych miast wymaga także dokumentów. Jest to oczywiste, lecz w biegu można o nich zapomnieć, dlatego warto je mieć wraz z kluczami w jednym miejscu podczas wychodzenia z domu. Kolejną rzeczą, o jakiej należy pamiętać jest powerbank. Niektóre busy lub autokary posiadają wewnętrzne gniazdka, lecz warto mieć taki gadżet na wszelki wypadek. Przewóz osób busem do Niemiec z Wrocławia oraz z innych miejscowości potrafi trwać kilkanaście godzin. Często jest to tyle, ile bateria telefonu w XXI wieku jest w stanie wytrzymać przy ciągłym używaniu. Powerbank pomoże utrzymać kontakt z najbliższymi.

Kolejnym udogodnieniem okaże się opaska na oczy idąca w parze z kocem. Podczas snu organizm się wychładza, a nakrycie oczu pozwoli się lepiej zrelaksować i szybciej zasnąć. Nie należy także zapominać o poduszce pod kark, która nie tylko umili podróż, lecz również uchroni przed dotkliwym bólem szyi. Bardzo ważna okaże się także torba papierowa na śmieci. Często przypomina się pasażerom o niej dopiero podczas jedzenia. Możliwe, że przewoźnik zaopatrzył pojazdy w kosze, niemniej jednak warto nastawić się na samowystarczalność w razie potrzeby.

W przypadku jedzenia zaleca się, by przekąski były lekkostrawne i takie, które są już znane. Nie powinno się eksperymentować z prowiantem podczas długiej podróży, ponieważ nie wiadomo, w jaki sposób zareaguje żołądek. Po skończonym jedzeniu przydatne zapewne okażą się chusteczki – warto posiadać dwie wersje, czyli suche i mokre. W związku z wyżej wymienionym odstępem pomiędzy przerwami podczas jazdy busem z dolnośląskiego do Niemiec, a także innych województw przydatnym gadżetem okaże się również płyn antybakteryjny do rąk. Dzięki niemu można odświeżyć dłonie zaraz po skończonym jedzeniu, a nie dopiero podczas postoju. Co również istotne, warto nabyć kartę EKUZ – Europejska Karta Ubezpieczenia Zdrowotnego, o której więcej warto dowiedzieć się tutaj.

Czy jest coś jeszcze, o czym należy pamiętać? Jeśli wyjeżdża się do innego kraju w pojedynkę, warto podać najbliższym wszystkie niezbędne dane miejsca, do którego się jedzie. Jeśli istnieje taka możliwość, warto też zapytać kogoś, kto już podróżował. Być może podpowie jeszcze coś, czego nie ma w dzisiejszym wpisie.

Wrzuć na luz, wszystkim się zajmiemy

Jeśli wszystkie wyżej wymienione rzeczy zostały odhaczone na liście, nie pozostaje już nic innego, jak wrzucić na luz i pozwolić firmie transportowej zająć się wszystkim. Dzięki usłudze D2D (door to door) nie trzeba nawet wychodzić z domu. Z kolei odnośnie samej jazdy – jeśli podróż odbywać się będzie autokarem, należy pamiętać, że siedzenie na samym końcu przyczyni się do pokonywania drogi w mniej elastycznych warunkach poprzez brak możliwości nawet minimalnego odchylenia fotela.

Należy mieć także na uwadze, że torby zostaną umieszczone z tyłu busa lub – w przypadku autokaru – w osobnym, niedostępnym miejscu. Dlatego warto najpotrzebniejsze rzeczy spakować do plecaka i zabrać ze sobą, ponieważ dostęp do głównego bagażu nastąpi dopiero po dojechaniu do miejsca docelowego.

Jak przygotować się do długiej podróży?

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *